Kennel Virgmagic!!!

             BeardeCollies Skye Terriers                                              

Habecollie karvahooldus

 

Karvahoolduseks vaja minevad asjad

Selleks läheb vaja järgmisi asju:

  • Küünetangid

  • Kitsas hari

  • Kamm (metallist)

  • Fileerkäärid

  • Ümaraotsaga teravad käärid (juuksurikäärid)

  • Pritsimise pudel (balsamiveega)

  • Trimmimislaud

  • Föön (vähemalt 1500W ja soovitatavalt profesionaalne).

 

Karvahooldamise protseduur

Karvahoolduse võib jagada kolmeks: näituse, kutsika ja iganädalane. Iganädalane karvahooldus on vajalik! Selle käigus eemaldatakse nädala ajaga karva jäänud sodi ja harutatakse tekkinud pusad, mis kahjustavad karva. Kutsika hooldamisega harjutatakse koera iganädalase hooldusega ja stimuleeritakse karva kasvu. Kutsika hooldus ei võta rohkem aega kui pool tundi. Näituse karvahooldus võtab aga mitmeid tunde, sõltuvalt iga koera puhul tema karva hulgast, seisust ja kvaliteedist.

Habecollie karvavahetus ja karvaajamine

Habecollie on vastavalt tema kasvu tingimustele (kas on korteris või siis oma majas, kus saab koer väga palju olla väljas või hoopiski kennelmajas) kas ühe või kahekihilise karvaga. Üldjuhul kui habecollie`t kasvatatakse korteris, siis on tal vähe või peaaegu puudub täielikult aluskarv. Aluskarva olemasolu on üldjuhul sõltuvuses temperatuurist, kus ta viibib enamus oma ajast.

Habecollie`del on kolm erinevat karva, mis on sõltuvuses tema vanusega. Esimeseks karvaks on kutsikakarv, mille vahetumise algus üldjoontes kattub hammaste vahetumisega ja kestab umbes kutsika 10-11 kuu vanuseni (kuid see ei pruugi olla reegel, kuna iga kutsikas areneb erinevalt). Sel perioodil tuleks olla eriti hoolas koera kammimisega, et ei tekiks pusasid ja uus karv kasvaks terve ja rikkalik. Vastavalt vajadusele tuleks koera kammida niitihti kui võimalik, kuid mitte vähem kui kord päevas.

Teine karv peaks vahetuma alates 15 kuust kuni 24 kuu vahelisel perioodil. Sel ajal karv pleekub ning see karv visatakse lõpuks maha ehk vahetub. Mõndanel koertel võib see juhtuda varem, mõndadel hiljem, see sõltub igast koerast individuaalselt. Ka sellel perioodil tuleb suurt rõhku panna kammimisele kuid nüüd tuleks lisaks tähelepanu pöörata ka koera pesemisele, mis peaks toimuma võimaluse korral igal nädalal.

Kolmas karv on jääv karv mis tulebsiis peale 24 kuud. See karv on tumenenud ja ei ole enam nii pehme kui oli kutsikakarv. Nüüd on oluline iganädalane karvahooldus.*Pildid, joonised ja muud materjalid on saadud ja tõlgitud Soome habecolliede kennelist Ceetan